مسوولان سَر قول و وعده خود باشند – خبرگزاری EDHA | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری EDHA، آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد در دیدار رییس سازمان ثبت احوال کشور با بیان اهمیت و افزایش جمعیت و تعدد فرزند در خانواده ها، گفت: اگر مسوولان به وعده های خود در زمینه فرزندآوری مانند اعطای مسکن و.. عمل نکنند، این امر موجب بی اعتمادی مردم خواهد شد.

امام جمعه اصفهان، فعالیت و ارایه خدمات این سازمان را روبه پیشرفت است.

در این دیدار رییس سازمان ثبت احوال کشور خدمات این سازمان را زیربنا و منشا بسیاری از امور کشور بیان کرد و گفت: با توجه به تحولاتی که در فناوری و تکنولوژی در دنیا به وجود آمده و هم اکنون پایگاه های عظیم اطلاعاتی در سازمان ثبت احوال در قالب هویت مردم و اطلاعات و مشخصات افراد به وجود آمده است.

هاشم کارگر ادامه داد: در حوزه جمعیت این اطلاعات می تواند کمک کند، به این معنا که تعریفی از وضعیت جمعیت در تمام نقاط کشور در شاخص های گوناگون ارایه می دهیم تا دستگاه هایی که در راستای افزایش و جوانی جمعیت قصد تصمیم گیری و حرکت دارند بدانند در چه وضعیتی قرار داریم و برآورد نسبت به آینده با شرایط کنونی چیست.

رییس سازمان ثبت احوال کشور یکی از شاخص های مهم در نگرش و رصد جمعیت را نرخ بارآوری دانست و گفت: در گذشته سازمان به این موضوع ورود نمی کرد و بیشتر مرکز آمار به صورت برآوردی در این باره عمل می کرد.

وی یکی دیگر از اقدامات سازمان ثبت احوال را بررسی نرخ مهاجرت بیان کرد و گفت: در این بررسی مهاجرت به خارج از کشور و مهاجرت های داخل از جمله مهاجرت های شهر به شهر، استان به استان و در کلانشهرها را با اطلاعات سازمان به دست آورده ایم.

رییس سازمان ثبت احوال کشور هم چنین از افتتاح ساختمان جدید ثبت احوال اصفهان و اقدامات اولیه مرکز رصد جمعیت استان نیز خبر داد و گفت: در سال آینده GIS جمعیتی را انجام می دهیم، به این معنا که تمام نظام هویتی و جمعیت را مکان محور می کنیم که بر اساس آن تمام سرزمین ایران از نظر اسکان افراد مشخص می شود و این مسیله بسیار در تصمیم گیری ها موثر خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسوولان سَر قول و وعده خود باشند – خبرگزاری EDHA | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسوولان سَر قول و وعده خود باشند – خبرگزاری EDHA | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.