مسیر شکوفایی وقف در استان کردستان هموار شده است

به گزارش خبرگزاری EDHA از سنندج، حاج ماموستا اقبال بهمنی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در دیدار نوروزی با حجت الاسلام والمسلمین محمد کاورند مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان از اقدامات اوقاف در زمینه صیانت، رشد و شکوفایی از موقوفات تقدیر کرد.

حاج ماموستا بهمنی وقف را منشاء خبر و برکت برای استان کردستان و گفت: کردستان به استان مسجد ها و دارالعلم مشهور است و اگر نیت پاک واقفین و موقوفات استان کردستان خدمات شایانی به مساجد و علماتی بزرگ دینی این استان داشته اند.

وی خاطر نشان کرد: راه اندازی مدرسه علوم دینی مسجد جامع دارالاحسان که از قدیم الایام محل تحصیل و تدریس عالمان برجسته کردستان بوده باید در دستور کار متولیان امر قرار بگیرد همچنین بقعه متبرکه امامزاده هاجر خاتون که سابقاً مرکز آموزش و برگزاری محافل قرآنی بود باید به قطب قرآنی استان تبدیل گردد که امید است در آینده نزدیک شاهد این امر مهم باشیم.

حاج ماموستا بهمنی ادامه داد: نظارت بیشتر به کار متولیان در جهت اجرای امینانه نیت واقفان و احقاقا حقوق موقوفه باید در دستور کار اوقاف قرار بگیرد البته که در سنوات اخیر شاهد خدمات اوقاف به مردم و ماموستایان استان بوده ایم .

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسیر شکوفایی وقف در استان کردستان هموار شده است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسیر شکوفایی وقف در استان کردستان هموار شده است"، کلیک کنید.