مقاومت ارز های دیجیتال در برابر بیت کوین

آفتاب نیوز :

بازار کریپتو شاهد یک روند صعودی بوده و در این میان سایر ارز های دیجیتال در برابر بیت کوین با رشد قیمت قابل توجهی همراه شده اند.

به گزارش اکوایران به نقل از کوین پدیا، صنعت ارز های دیجیتال پایان مثبتی را در سال 2023 تجربه کرد و با یک روند صعودی قابل توجه، قیمت بیت کوین در این سال بیش از 150 درصد افزایش یافت.

در روز های اخیر نیز ارز های دیجیتال شاهد رشد قابل توجهی بوده اند که نشان دهنده افزایش علاقه سرمایه گذاران به بازار کریپتو است. از سوی دیگر، بازار مشتاقانه منتظر دوره «آلتسیزن» (Altseason) که انتظار می رود در سال جاری میلادی، تاثیر قابل توجهی بر صنعت ارز های دیجیتال داشته باشد. آلتسیزن بخشی از چرخه فراگیر ارز های دیجیتال است که در آن بسیاری از رمزارز ها به طور هم زمان در برابر دلار و بیت کوین روند صعودی پیدا کرده و قیمت آن ها افزایش می یابد.

این در حالیست که تسلط بیت کوین بر بازار کریپتو افزایش قابل توجهی داشته است و این میزان در حال حاضر 51/9 درصد است. علی رغم چشم انداز مثبت، بیت کوین به دنبال تایید ETF ها در اوایل ژانویه با نوسان مواجه شد و پس از آن با افزایش فشار نزولی، افت قیمت شدیدی را تجربه کرد و قیمت آن حتی به کمتر از 40 هزار دلار سقوط کرد.

همچنین رویداد هاوینگ بیت کوین که در مارس اتفاق می افتد، می تواند نقش مهمی در مسیر صنعت ارز های دیجیتال داشته باشد. اتریوم نیز در ماه ژانویه برای کسب رشد قابل توجه قیمت تلاش کرد و اکنون در شرایط صعودی بازار، به حدود 2 هزار و 500 دلار نزدیک شده است.

بازار کریپتو منتظر رویداد های کلیدی مانند انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و تاثیر ETF بیت کوین بر پویایی معاملات است. با وجود ابهامات، صنعت کریپتو برای یک قیمت گذاری چشمگیر آماده است به طوری که معامله گران در انتظار بیت کوین 100 هزار دلاری و اتریوم 3 هزار و 500 دلاری تا پایان سال جاری میلادی هستند. با توجه به نوسانات بالای صنعت کریپتو، انجام تحقیقات کامل قبل از سرمایه گذاری اهمیت بسیاری دارد.

تازه ترین قیمت بیت کوین و اتریوم

بر اساس داده های سایت اینوستینگ، قیمت بیت کوین در روز شنبه (21 بهمن) از 46 هزار و 875 دلار تا 47 هزار و 498 دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت 10 شب به وقت ایران، حدود 47 هزار و 300 دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود 400 دلار کاهش یافته است. ارزش معاملات بزرگ ترین ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 20/23 میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته گذشته حدود 9 درصد بیشتر شده است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از 2 هزار و 472 دلار تا 2 هزار و 514 دلار نوسان داشته است. این رمزارز تا حدود ساعت 10 شب به وقت ایران، حدود 2 هزار و 500 دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته منفی بوده و قیمت آن حدود 10 دلار کمتر شده است. حجم معاملات این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 7/67 میلیارد دلار بوده و ارزش اتریوم نسبت به یک هفته گذشته حدود 7 درصد افزایش یافته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مقاومت ارز های دیجیتال در برابر بیت کوین" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مقاومت ارز های دیجیتال در برابر بیت کوین"، کلیک کنید.