مومن به شعارهای انقلاب – EDHA

مومن به شعارهای انقلاب - EDHA

سخن رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که شهید رییسی مظهر شعارهای انقلاب بود، بیان واقعیتی است که در مشی رییس جمهور شهید وجود داشته است.

به گزارش EDHA، غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سرمقاله جام جم نوشت: آقای رییسی شعارها و آرمان های انقلاب را با تمام وجود باور داشت که آموزه های امام برای ایران اسلامی نجات بخش است و همین شعارها بود که ملت ما را از زیر یوغ استبداد، دیکتاتوری و استعمار بیگانه رهایی بخشید. پایبندی شهید رییسی به این آرمان ها بسیار جدی بود و از عمق جان او برمی خاست.من به واسطه سال ها آشنایی با شهید رییسی بر این باورم که او با این شعارها زندگی کرده و با آنها فعالیت خود را در مسیر انقلاب و نظام قرار داده و با این شعارها به میدان آمده و در پی آن بود که همین شعارها را اجرایی و عملیاتی کند و تا حد زیادی موفق شده بود.علاوه بر این او سیاست های کلی ابلاغی رهبر معظم انقلاب را برای اداره امور مبنا قرار داده است. آن سیاست هاست که بر رفتار رییس جمهور و دولت حاکم بوده و در میان روسای جمهور کسی به اندازه آقای رییسی به این سیاست ها پایبند نبوده است.علت این که مردم به او علاقه مند شدند، ناشی از صداقت، مردم داری، اخلاص و خستگی ناپذیری آقای رییسی بود. همه این خصوصیات و ویژگی ها ناشی از ایمان به خدا، ایمان به مقدسات، ایمان به نظام جمهوری اسلامی و ایمان به امام و رهبری و دستاوردهای انقلاب بوده است.

این ایمان در دل آقای رییسی بود و در رفتار او ظهور و بروز داشت.او در عین اخلاص و خلوص نیتی که برای انجام کار داشت اما مورد طعن و کنایه بدخواهان قرار می گرفت. با این وصف، رویکرد او نسبت به همه این توهین ها سکوت بود.چنین رفتاری را ما درباره شهید آیت ا… بهشتی هم شاهد بودیم. او در زمان حیاتش مورد انواع و اقسام اهانت ها و توهین ها قرار گرفت. آن قدر شهید بهشتی را مورد توهین و اهانت و تکه پرانی قرار دادند که شخصیت او را در اذهان و افکار به شدت پایین آورده بودند. معروف بود که اول شخصیت را ترور کردند و بعد شخص را.شاهد بودم که شهید بهشتی در یکی از مراکز دانشگاهی حضور یافت و در همان لحظه ورود برخی دانشجویان شعارهای توهین آمیزی علیه او سردادند. این روند تا جایی پیش رفت که دفاع از شهید بهشتی در زمان حیات به شدت سخت بود. برخی دوستان به ایشان توصیه می کردند که از خود دفاع کند اما او پاسخ می داد که خدا از من دفاع می کند.شهید رییسی هم از آنجا که شاگرد آیت ا… بهشتی بود، ایشان را الگوی زندگی خود قرار داد و در پی آن بود تا همان رویه را ادامه دهد. نتیجه این رفتار نیز همان شد که ما در جریان تشییع پیکر پاک شهیدان خدمت دیدیم.
پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مومن به شعارهای انقلاب – EDHA" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مومن به شعارهای انقلاب – EDHA"، کلیک کنید.