ناظر حقوق بشر اروپا استفاده ارتش صهیونیس از اسیران فلسطینی به عنوان سپر انسانی را تایید کرد

ناظر حقوق بشر اروپا استفاده ارتش صهیونیس از اسیران فلسطینی به عنوان سپر انسانی را تایید کرد

ناظر حقوق بشر «اروپا مدیترانه» اعلام کرد که ده‌ها مورد از استفاده گسترده نیروهای رژیم صهیونیستی از غیرنظامیان فلسطینی به عنوان سپر انسانی را ثبت کرده است.

به گزارش EDHA، این سازمان فاش کرد، نیروهای رژیم صهیونیستی از غیرنظامیان فلسطینی به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند به طوریکه آنها مجبور می‌شوند تا به صورت اجباری در اقدامات نظامی که به بهای زندگی آنها تمام می‌شود، شرکت کنند.

به نقل از پایگاه خبری Daysofpalestine، نیروهای رژیم صهیونیستی  غیرنظامیان فلسطینی را مجبور می‌کنند تا وارد تونل‌ها و ساختمان‌ها شوند و به دنبال مواد منفجره و تونل‌های دیگر باشند و یا آنها  را در مکان‌ها یا ساختمان‌های پر خطر قرار می‌دهند که این مساله به بهای جان این افراد تمام می‌شود.

صحنه‌های هولناک پخش شده از شبکه الجزیره منعکس کننده رفتار وحشیانه و غیرانسانی ارتش اسرائیل علیه غیرنظامیان است که نقض آشکار قوانین جنگ و قوانین بین المللی بشردوستانه تلقی می‌شود.

شبکه خبری الجزیره فیلمی به دست آورده که نشان می‌دهد سربازان رژیم صهیونیستی از اسرای فلسطینی به عنوان سپر انسانی در غزه استفاده می‌کنند و آنها را مجبور می‌کنند تا لباس نظامیان را به تن کنند.

این فیلم سربازان اسرائیلی را به تصویر می‌کشد که غیرنظامیان اسیر فلسطینی را مجبور می‌کنند تا مواد منفجره و تونل‌ها را جستجو کنند. همچنین دوربین‌های نصب شده بر روی بدن زندانیان را نشان می‌دهد که امکان کنترل از راه دور حرکات آنها را فراهم می‌کند.

این فیلم نشان می‌دهد که یک زندانی پس از بسته شدن با طناب و نصب دوربین به بدنش مجبور می شود وارد یک تونل شود. علاوه بر این، یک زندانی زخمی را نشان می‌دهد که به عنوان سپر انسانی استفاده می شود و مجبور شده تا به خانه‌های ویران شده در غزه وارد شود.

این سازمان در ادامه آورده است: «استفاده از غیرنظامیان توسط ارتش اسرائیل فقط به غزه محدود نمی‌شود و در مکان‌های دیگر مانند کرانه باختری هم دیده شده و سیاستی است که در سال‌های گذشته دنبال شده است.»

ناظر حقوق بشر اروپا مدیترانه‌ای خواستار پاسخگویی قضایی بین‌المللی علیه عاملان این جنایات و تضمین عدالت برای قربانیان مطابق با اساسنامه رم شده که تصریح می‌کند استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی جنایت جنگی است و دیوان کیفری بین المللی باید به آن رسیدگی کند.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ناظر حقوق بشر اروپا استفاده ارتش صهیونیس از اسیران فلسطینی به عنوان سپر انسانی را تایید کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ناظر حقوق بشر اروپا استفاده ارتش صهیونیس از اسیران فلسطینی به عنوان سپر انسانی را تایید کرد"، کلیک کنید.