نرم افزار اسکنر هوشمند غذا برای بیماران دیابتی طراحی شد

مبتنی بر هوش مصنوعی؛

نرم افزار اسکنر هوشمند غذا برای بیماران دیابتی طراحی شد

متخصصان آی تی یک واحد فناور فعال در حوزه تجهیزات هوشمند پزشکی با بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی، موفق به طراحی نرم افزار اسکنر هوشمند غذا برای بیماران دیابتی شدند.

توحید آماده مدیر یک واحد فناور فعال در حوزه هوش مصنوعی و آی تی درباره محصول جدید این مجموعه برای بیماران دیابتی به خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری EDHA گفت: با توجه به دغدغه هایی که تیم از ابتدا درخصوص رژیم های غذایی و به ویژه رژیم غذایی برای بیماران دیابتی داشت به سراغ طراحی یک پلتفرم برای اسکن غذای بیماران مبتلا به قند خون، رفتیم.

آماده در راستای مزیت های این اسکنر هوشمند غذا توضیح داد: افراد مبتلا به دیابت، بعد از نصب اپلیکیشن اسکنر غذا با قراردادن تصویر غذا مقابل دوربین موبایل، تمام اطلاعات مواد غذایی را داخل برنامه به صورت اسکن شده، دریافت می کنند.

وی درخصوص اطلاعاتی که توسط اسکنر به بیماران انتقال داده می شود، گفت: اطلاعاتی از جمله میزان قند، چربی، پروتیین ها از جمله مواردی است که به بیمار منتقل می شود؛ البته تا حدی پایه اطلاعات این نرم افزار قوی است که میزان کال و رسیده بودن میوه ها را نیز می تواند تشخیص دهد.

آماده با بیان اطلاعات منتقل شده توسط اسکنر هوشمند غذا به بیمار گفت: بعد از اسکن اطلاعات و دریافت آن ها توسط بیمار، مصرف و عدم مصرف غذا به فرد بیمار پیشنهاد می شود.

وی درباره فناوری به کار رفته در این نرم افزار توضیح داد: تمام فرآیندهای جمع آوری اطلاعات بیماران دیابتی، رژیم های غذایی و اطلاعات مربوط به کالری، چربی و قند موجود در مواد غذایی توسط هوش مصنوعی و داده های گذشته جمع آوری و پردازش شده اند.

به گزارش EDHA، این طرح فناورانه به عنوان یک اختراع در کشور به ثبت رسیده است و نمایندگان این محصول در نمایشگاه های جهانی عرب هلث برای ارایه آن حضور پیدا کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نرم افزار اسکنر هوشمند غذا برای بیماران دیابتی طراحی شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نرم افزار اسکنر هوشمند غذا برای بیماران دیابتی طراحی شد"، کلیک کنید.