نشست اضطراری شورای امنیت عصر یکشنبه برای بررسی حمله ایران به اسراییل

نشست اضطراری شورای امنیت عصر یکشنبه برای بررسی حمله ایران به اسراییل

نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل عصر یکشنبه به وقت محلی برای بررسی حمله ایران به اسراییل در پی تجاوز این رژیم به کنسولگری تهران در دمشق سوریه برگزار می شود.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری EDHA، سخنگوی هییت مالت که ریاست دوره ای شورای امنیت سازمان ملل را برعهده دارد، شنبه شب به خبرنگاران اعلام کرد که بعد از ظهر فردا یکشنبه به وقت محلی، این شورا به درخواست اسراییل برای بررسی حمله ایران به این رژیم تشکیل جلسه خواهد داد.

بخش رسانه ای شورای امنیت سازمان ملل نیز به خبرنگاران اعلام کرد که این نشست ساعت 4 بعد از ظهر به وقت محلی (نیویورک) برگزار می شود.

«گیلعاد اردان» سفیر اسراییل در سازمان ملل در نامه ای فوری به «ونسا فریزر» سفیر و نماینده مالت که کشورش ریاست دوره ای شورای امنیت را برعهده داشت، خواستار تشکیل نشست فوری و اضطراری این شورا درباره حمله ایران شده است.

سفیر اسراییل در سازمان ملل از شورای امنیت که حمله این رژیم به کنسولگری ایران در دمشق سوریه را محکوم نکرده ، خواسته است که پاسخ شنبه شب تهران به این تجاوز را صریحا محکوم کند و در عصبانیت از اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، آن را «تروریستی» خوانده است.

به گزارش EDHA، امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده دایم ایران در سازمان ملل نیز شنبه شب به وقت محلی در نامه ای به شورای امنیت اعلام کرد: اگر رژیم اسراییل مجدداً دست به هرگونه اقدام نظامی بزند، پاسخ ایران مطمیناً قوی تر و قاطع تر خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نشست اضطراری شورای امنیت عصر یکشنبه برای بررسی حمله ایران به اسراییل" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نشست اضطراری شورای امنیت عصر یکشنبه برای بررسی حمله ایران به اسراییل"، کلیک کنید.