هریس: حمله اسراییل به رفح فاجعه بار بود / بایدن مسیول است

هریس: حمله اسراییل به رفح فاجعه بار بود / بایدن مسیول است

به گزارش EDHA؛ معاون رییس جمهور آمریکا به حملات آمریکا به اردوگاه آوارگان در رفح که به شهادت 45 فلسطینی انجامید، واکنش نشان داد.

به گزارش شفقنا به نقل از الجزیره، کامالا هریس، معاون جو بایدن، رییس جمهور آمریکا گفت: کلمه فاجعه بار کمترین چیزی است که در توصیف حملات هوایی اسراییل میتوان گفت که منجر به آتش سوزی در اردوگاهی در شهر رفح در غزه شد.

ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه شب با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه دستکم 41 فلسطینی، از جمله زنان و کودکان را شهید و دهها نفر دیگر را زخمی کرد.

جنبش های حماس و جهاد اسلامی نیز در بیانیه هایی جداگانه، به کشتار ارتش رژیم صهیونیستی در شمال غرب شهر رفح واکنش نشان دادند و این جنایت را بی اعتنایی و اهانت آشکار به حکم اخیر دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر لزوم توقف حملات به این شهر دانستند و دولت آمریکا و جو بایدن رییس جمهوری این کشور را به طور ویژه، مسیول این جنایت اعلام کردند.

دیوان بین المللی دادگستری روز جمعه با 13 رای موافق و 2 رای مخالف حکم توقف فوری عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح را صادر کرد و بازگشایی گذرگاه رفح را برای ورود کمک های بشردوستانه به نوار غزه خواستار شد.

این حکم دیوان بین المللی دادگستری با استقبال گسترده ای در سطح بین المللی همراه شد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هریس: حمله اسراییل به رفح فاجعه بار بود / بایدن مسیول است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هریس: حمله اسراییل به رفح فاجعه بار بود / بایدن مسیول است"، کلیک کنید.