واکنش ایران به اقدام وحشیانه اسراییل در غزه

واکنش ایران به اقدام وحشیانه اسراییل در غزه

به گزارش EDHA، کنعانی گفت متاسفانه این اولین بار نیست که دنیا شاهد این واقعیت تلخ است که رژیم صهیونیستی با نقض فاحش همه قوانین و مقررات بین المللی، مرتکب حمله به بیمارستان، کشتار، ضرب و جرح و یا اسارت کادر درمان، بیماران و مجروحان شده و بدیهی ترین اصول انسانی و حقوق بشردوستانه بین المللی را نقض کرده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: در طول هفتاد و چند سال گذشته، اشغالگری، ترور، خشونت، اسارت و جنایت شاکله اصلی ساختار قدرت و سیاست رژیم صهیونیستی بوده و در طول قریب به 6 ماه گذشته همه این موارد بعلاوه اقدام به نسل کُشی در برنامه عملیاتی این رژیم در نوار غزه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: آنچه در سالهای نه چندان دور در اردوگاه های صبرا و شتیلا و در قانا و ضاحیه لبنان گذشت و آنچه اکنون در نوار غزه می گذرد، تنها بخش کوچکی از کارنامه سیاه صهیونیست هاست که نه تنها با واکنش درخوری از سوی جامعه جهانی روبرو نگردید، بلکه حمایت برخی کشورهای شناخته شده غربی، زمینه افزایش خشونت و جنایت صهیونیستها علیه ملت مظلوم و تحت اشغال فلسطین را فراهم ساخته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد: در ماه های اخیر که ماشین نسل کُشی صهیونیستها از هیچ اقدام سبوعانه ای علیه مردم بیگناه فلسطین در بزرگترین زندان بدون سقف جهان فروگذار نکرده است، بیمارستانها، مراکز درمانی و کادر درمان به عنوان اهداف نظامی مورد حمله وحشیانه قرار گرفته اند.
وی افزود تراژدی دردناک ماههای اخیر در غزه در حالی در مقابل چشم همه جهانیان در حال رقم خوردن است که در همه جنگها و منازعات، بیمارستانها و بیماران مورد حمایت قوانین و مقررات بین المللی بوده و غیر قابل مجازات و تعرض تعریف و اعلام شده اند. با این حال در میان بهت جهانیان، بیمارستان شفا در غزه برای چندمین بار مورد حمله ارتش تروریستی رژیم اسراییل و کادر درمان و بیماران و مجروحان آن مورد قتل و ربایش قرار گرفتند.

کنعانی با یادآوری مجدد مسیولیت جامعه جهانی در قبال وضعیت دردناک فلسطین خاصه نوار غزه، یک بار دیگر از سازمان ملل متحد و شورای امنیت این سازمان خواست به وظیفه و مسیولیت بین المللی خود در پیشگیری از تداوم جنایات جنگی رژیم اسراییل جامه عمل بپوشانند.

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش ایران به اقدام وحشیانه اسراییل در غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش ایران به اقدام وحشیانه اسراییل در غزه"، کلیک کنید.