ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور

ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور از رگبار باران، رعد و برق و وزش باد در استان های واقع در شمال غرب، مناطقی از استان های کرمانشاه، همدان و مرکزی، دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت وگو با EDHA، با بیان اینکه امروز (4 خرداد) در برخی مناطق مرکز، شرق و شمال شرق کشور ابرناکی، گاهی رگبار پراکنده و وزش باد شدید رخ می دهد، اظهار کرد: به تدریج با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور در استان های واقع در شمال غرب، مناطقی از استان های کرمانشاه، همدان و مرکزی، دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران، ابرناکی، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. در سواحل دریای خزر ابرناکی، وزش باد شمالی و بارش باران گاهی رعد و برق انتظار می رود.

وی افزود: شنبه (5 خردادماه) در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و برخی نقاط واقع در غرب و مرکز کشور ابرناکی و رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود. در شمال آذربایجان غربی و برخی مناطق آذربایجان شرقی بارش شدت خواهد داشت. یکشنبه (6 خردادماه) گستره بارش در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، سواحل شمالی، دامنه های جنوبی البرز، شمال استان های همدان، مرکزی، قم و اصفهان خواهد بود و این سامانه بتدریج از شمال شرق خارج می شود.

به گفته رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی، دوشنبه (7 خردادماه) در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر و رگبار پراکنده و وزش باد رخ می دهد. سه شنبه (8 خردادماه) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر می شود و تنها بعد از ظهر با گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو، در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار پراکنده و وزش باد انتظار می رود.

ضیاییان همچنین اعلام کرد که طی دو روز آینده شرق خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر مواج خواهد بود و از روز شنبه تا چهارشنبه در مناطقی از شمال شرق و شرق کشور، وزش باد شدید، گاهی گردوخاک پیش بینی می شود.

وی همچنین درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (5 خردادماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری، به تدریج افزایش ابر، در بعضی ساعت ها بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای 16 و حداکثر دمای 26 درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (6 خردادماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری، به تدریج افزایش ابر در بعضی ساعت ها بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای 15 و حداکثر دمای 30 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی در پایان اظهار کرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه دمای 7 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه 42 و 44 دمای درجه سانتیگراد به ترتیب خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شوند.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور"، کلیک کنید.