وضعیت تامین معلم و فضای آموزشی شهرستانهای استان تهران

وضعیت تامین معلم و فضای آموزشی شهرستانهای استان تهران

مدیرکل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران با بیان اینکه در دو سال اخیر 153 فضای آموزشی افتتاح شده و 111 فضای دیگر نیز طی امسال و سال آینده در دست اقدام است گفت: 300 فضای ورزشی درون مدرسه ای ساخته و بهسازی شده است.

مسعود بهرامی در گفت وگو با EDHA، با بیان اینکه در سالهای 1401 و 1402 در مجموع با مشارکت خیران و همکاران سازمان نوسازی مدارس، 153 فضای آموزشی جدید افتتاح شده است گفت: تعیین مقیاس مدرسه در شهرستان های استان تهران، مدارس یک کلاسه، دو کلاسه و سه کلاسه نیست، کمترین مدرسه ای که در شهرستان های استان تهران ساخته می شود مدارس 12 کلاسه تا 24 کلاسه است.

وی با بیان اینکه وقتی گفته می شود 153 مدرسه ساخته شده، قابل مقایسه با ساخت فضای یک کلاسه نیست افزود: تعداد بسیار زیادی هنرستان و دبیرستان 15 تا 26 و یا حتی 30 کلاسه داشتیم که ساخت آن ها به 153 مدرسه انجامید.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با بیان اینکه این عدد، عدد بی نظیری در افتتاح مدارس است ادامه داد: در کنار پروژه هایی که تکمیل، خشت گذاری و به افتتاح رسیده 111 پروژه عمرانی امسال در شهرستانهای استان تهران در حال کار است؛ از این آمار تعدادی که از مرز 80 درصد گذشته به EDHA امسال می رسد و تعدادی هم برای EDHA سال آینده آماده می شود.

بهرامی با بیان اینکه این کار با کمک خیرین و سازمان نوسازی انجام شده و افتخارش نصیب ما شده است گفت: 300 فضای ورزشی درون مدرسه ای ساخته یا بهسازی شده شامل 150 فضای احداث شده، زمین چمن مصنوعی، سالن ورزشی، استخر و … بوده و 150 فضای دیگر احیا شده، زمین ها و مراکز ورزشی بوده که در گذشته مستهلک و یا از چرخه خارج شده و اکنون به چرخه بازگشته اند و تاثیر بسیاری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

وی با بیان اینکه سرانه آموزشی شهرستان های استان تهران از 3.8 مترمربع به ازای هر دانش آموز به 4.7 مترمربع رسیده یعنی حدود یک مترمربع افزایش سرانه آموزشی داشته ایم افزود: اگر سرانه را 4.7 مترمربع اعلام کنیم میانگین کشور 5.2 مترمربع است، آرمان خود دولت 8.1 است لذا با میانگین های نرمال فاصله داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با بیان اینکه یک میلیون و 100 هزار دانش آموز در شهرستان های استان تهران هستند که به ازای هر نفر یک متر مربع افزایش سرانه داشته ایم ادامه داد: شهر تهران یک میلیون و 100 هزار دانش آموز دارد یعنی کل استان تهران بیش از دو میلیون و 100 هزار دانش آموز دارد.

بهرامی در پاسخ به این که افزایش فضای آموزشی نیازمند تامین معلم است گفت: 5700 سهمیه استخدامی از طریق آزمون ماده 28 جذب می شوند که مراحل ارزیابی تکمیلی در حال انجام است و بعد از مراحل کیفیت بخشی دبیر و هنرآموزی، اول EDHA جذب مدارس شهرستانهای تهران می شوند.

وی با بیان اینکه دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان ورودی 1399 نیز شهریور امسال به جمع معلمان اضافه می شوند عنوان کرد: از ظرفیت حق التدریسی ها، شاغلان و بازنشسته ها استفاده می کنیم تا ساماندهی نیروی انسانی انجام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با بیان اینکه شهرستان های تهران حاشیه نوار جنوبی استان تهران را تشکیل می دهند اظهار کرد: در شهرها عموما مدارس تخریب بازسازی بوده که مصوبات سفر رییس جمهور، اعتبارات خیرین، سازمان نوسازی و اعتبارات دولتی بسیار کمک کننده بوده است.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت تامین معلم و فضای آموزشی شهرستانهای استان تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت تامین معلم و فضای آموزشی شهرستانهای استان تهران"، کلیک کنید.