پاک آیین: نامه رهبر انقلاب به دانشجویان آمریکایی معرفی جغرافیای جدید مقاومت بود

دیپلمات پیشین کشورمان گفت که یکی از ویژگی های مهم نامه مقام معظم رهبری به دانشجویان آمریکایی این بود که جغرافیای جدید مقاومت و دانشجویان معترض آمریکایی به عنوان بخشی از جبهه بزرگ مقاومت در نقطه ای بسیار دورتر از غرب آسیا را به دنیا معرفی کردند.

به گزارش EDHA، رهبر معظم انقلاب پنج شنبه 10 خرداد، نامه مهمی خطاب به دانشجویان حامی فلسطین در آمریکا منتشر کردند که بازتاب های وسیعی در رسانه های بین المللی داشت.

دانشگاه های آمریکا مدتی پس از شروع جنگ در غزه بعد از 7 اکتبر به نشانه اعتراض به کشتار مردم بی گناه و نسل کشی رژیم صهیونیستی شاهد اعتراض هایی بودند که از 2 ماه پیش این اعتراض ها گسترده و دامنه آن به بیرون از دانشگاه ها و نیز دانشگاه های سراسر دنیا کشیده شد. علاوه بر دانشگاه های آمریکا، اعتراضات در دانشگاه های برخی دیگر از کشورهای غربی از جمله استرالیا (دانشگاه های ملبورن و سیدنی)، کانادا (دانشگاه های مک گیل و کنکوردیا)، فرانسه (موسسه مطالعات سیاسی پاریس و دانشگاه سوربن)، ایتالیا (دانشگاه ساپینزا)، انگلیس (دانشگاه های لیدز، کالج لندن و دانشگاه وارویک) و غیره کشیده شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این نامه خطاب به دانشجویان آمریکایی تاکید کردند: شما اکنون در طرف درست تاریخ ایستاده اید. شما اکنون بخشی از جبهه مقاومت را تشکیل داده اید، و در زیر فشار بی رحمانه دولت تان که آشکارا از رژیم غاصب و بی رحم صهیونیست دفاع می کند، مبارزه ای شرافتمندانه را آغاز کرده اید.

پاک آیین: نامه رهبر انقلاب به دانشجویان آمریکایی معرفی جغرافیای جدید مقاومت بود
اعتراضات دانشجویی در حمایت از ملت فلسطین

رهبر انقلاب اسلامی در این نامه با اشاره به علل و عوامل شکل گیری جبهه بزرگ مقاومت و دلایل مبارزه آن با رژیم اشغالگر صهیونیستی تاکید کردند: رژیم صهیونیست از روز اول، سیاست «مشت آهنین» را در برابر مردم بی دفاع فلسطین به کار گرفت و بی اعتنا به همه ارزش های وجدانی و انسانی و دینی، روزبه روز بر بی رحمی و ترور و سرکوبگری افزود و دولت آمریکا و شرکایش، حتی از یک اخم در برابر این تروریسم دولتی و ظلم مستمر، دریغ کردند.

«محسن پاک آیین» در گفت وگو با EDHA درباره نامه رهبر انقلاب اسلامی به دانشجویان آمریکایی گفت: زمان صدور این نامه از آن بابت که امروز اکثر مردم جهان از جنایات و نسل کشی اسراییل در فلسطین متنفر و منزجر هستند بسیار زمان مناسبی بود. علاوه بر این لحن پدرانه و ادبیات دلسوزانه رهبر انقلاب که دانشجویان معترض آمریکا را به عنوان انسان های با وجدان و شرافتمند خطاب کردند نافذ و تاثیرگذار بود.

وی ادامه داد: معرفی جغرافیای جدید مقاومت و نامیدن دانشجویان معترض آمریکایی به عنوان بخشی از جبهه بزرگ مقاومت در نقطه ای بسیار دورتر از غرب آسیا، از بخش های منحصر به فرد نامه است. این بخش از نامه، نشان از گستردگی جبهه مقاومت به رهبری آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر جهانی این جبهه دارد.

این دیپلمات با سابقه کشورمان با بیان این که دانشجویان معترض آمریکایی به لحاظ فکری، اغلب افراد غیر مسلمان هستند ولی در یک جغرافیای جدید به جبهه مقاومت پیوسته اند گفت: آنها با محکومیت نسل کشی در غزه، شیوه جدیدی را در یک جغرافیای جدید، برای دفاع از آزادی فلسطین ابداع کردند. شاخصه این تفکر، مبارزه با ظالم و تلاش برای توقف ظلم شبکه تروریستی نژادپرستی است که با اشغال سرزمین مادری ملّت فلسطین، مردم این دیار را با سخت ترین فشارها و شکنجه ها مواجه ساخته است. متاسفانه به دلیل سانسورهای دستگاه های تبلیغاتی در آمریکا و تحت نفوذ رژیم صهیونیستی بسیاری از مردم دنیا متوجه جنایات در این منطقه علیه مردم فلسطین نمی شوند. رهبری ایران صادقانه دانشجویان و مردم دنیا را متوجه این جنایات کردند و گفتند که بعد از جنگ جهانی با کمک دولت های غربی به ویژه انگلیس به چه شکل این افراد وارد سرزمین فلسطین شدند و شروع به کشتار مردم و غصب سرزمین شان کردند.

پاک آیین: نامه رهبر انقلاب به دانشجویان آمریکایی معرفی جغرافیای جدید مقاومت بود
اعتراضات دانشجویی در حمایت از ملت فلسطین

پاک آیین گفت که افشای چهره واقعی آمریکا به عنوان حامی اصلی رژیم صهیونیستی که با همه نوع پشتیبانی ، این رژیم را به تداوم بی رحمی و ترور ترغیب کرده است از دیگر محورهای روشنگرانه نامه مقام معظم رهبری بود که به صراحت گفتند، دولت آمریکا و شرکایش، حتّی از یک اخم در برابر این تروریسم دولتی و ظلم مستمر، دریغ کردند. از این رو بیان اینکه اظهارات دولت ایالات متحده در قبال جنایت هولناک در غزه واقعی نیست و ریاکارانه است، کاملا دقیق بود.

وی با بیان اینکه وجدان های بی شماری در جهان بعد از جنایات در غزه بیدار شده است و ضروری است تا در نظم ظالمانه حاکم بر جهان تغییر ایجاد شود، گفت: این نکته بسیار مهمی است که در نامه مقام رهبری هم به آن اشاره شد. دلایل این تغییر از نگاه رهبری، بیدار شدن وجدان ها در مقیاس جهانی، آشکار شدن حقیقت و نیرومند شدن جبهه مقاومت است. این مختصات، تغییر در نظم فعلی را ممکن ساخته و طلیعه نظم عادلانه ای است که از غرب آسیا رقم خواهد خورد.

سفیر پیشین ایران در آذربایجان با اشاره به تاکید رهبر انقلاب بر آشنایی دانشجویان آمریکایی با قرآن کریم اظهار کرد: به نظر من این توصیه برای احیا و تقویت حس حقیقت جویی در قلب های مخاطبانی است که با ایستادگی برای دفاع از عدل و مقابله با ظلم، آگاهانه مسیر صداقت و درستی را از راه دروغ و ریاکاری حاکمان خود، جدا کرده اند. این درس قرآن که «نه ستم کنید و نه زیر بار ستم بروید» به معنای ایستادگی در راه حق است. دانشجویان معترض آمریکایی به عنوان بخشی از جبهه مقاومت می توانند با آشنایی بیشتر با تعالیم قرآن در مقابل ظلم حاکم در آمریکا بایستند و از مظلومان جهان به ویژه مردم فلسطین در مقابل جنایات صهیونیسم دفاع کنند.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پاک آیین: نامه رهبر انقلاب به دانشجویان آمریکایی معرفی جغرافیای جدید مقاومت بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پاک آیین: نامه رهبر انقلاب به دانشجویان آمریکایی معرفی جغرافیای جدید مقاومت بود"، کلیک کنید.