پدیده والیبال ایران در پلاس لیگا

پدیده والیبال ایران در پلاس لیگا

بهترین دریافت کننده والیبال قهرمانی جوانان جهان 2023 در 21 سالگی راهی لیگ لهستان شد.

به گزارش EDHA، مبین نصری دریافت کننده 201 سانتی متری با امضای قراردادی به عضویت تیم وارتا زویرسیه لهستان در پلاس لیگا پیوست. این بازیکن که در رقابت های والیبال قهرمانی جوانان جهان به عنوان بهترین دریافت کننده انتخاب شد درباره پیوستن به این تیم لهستانی گفت: بسیار خوشحالم که با این سن کم می توانم در لیگ لهستان که یکی از بهترین های جهان است رقابت کنم. من لهستان را خیلی دوست دارم و از کودکی رویای من بازی در پلاس لیگا بود. برای تیم جدیدم طوری با تعهدی بازی خواهم کرد که انگار تیم ملی کشورم است. مطمین باشید با تمام توان در وارتا بازی خواهم کرد. تیم در فصل گذشته به موفقیت های زیادی دست یافت و من برای کمک به کسب جام های بیش تر تلاش خواهم کرد.

مدال آور جهانی

این والیبالیست 21 ساله والیبال خود را از سال 2018 در باشگاه شهداب یزد آغاز کرد. در ادامه پس از سه سال به تیم ملی زیر 19 سال ایران پیوست و در همان سال به مدال برنز مسابقات جهانی دست یافت. با ایران قهرمان آسیا شد. 

بعد از این موفقیت ها نوبت به تغییر تیم باشگاهی رسید. او به زادگاهش و تیم شهرداری ارومیه بازگشت و سپس به پیکان تهران رفت و با این تیم مدال برنز سوپرلیگ ایران را کسب کرد.

او در تیم ملی جوانان ایران نیز به موفقیت هایی خوبی دست یافت و سال گذشته قهرمان جوانان جهان شد. ایرانی ها در یک مسابقه هم  در این رقابت ها شکست نخوردند. آن ها  تیم ملی لهستان را (3 بر 0) بردند و آرژانتین را در نیمه نهایی (3 بر 1) شکست دادند و در فینال مقابل ایتالیا (3 بر 2) پیروز شدند. در پایان این رقابت ها  مبین نصری به عنوان بهترین دریافت کننده مسابقات انتخاب شد. او هم چنین اولین بازی خود را در تیم ملی بزرگسالان انجام داد و بلافاصله نایب قهرمانی آسیا را به دست آورد و سپس در مسابقات مقدماتی بازی های المپیک شرکت کرد.

مبین به عنوان یکی از با استعدادترین بازیکنان جهان شناخته می شود که حالا در سن کم در لهستان بازی خواهد کرد.

کریسپین، رییس این باشگاه لهستانی نیز گفت: ما امیدواریم که سازگاری او با لهستان خیلی سریع انجام شود.  تمرین با بازیکنان سطح بالا به او کمک کند تا به سرعت پیشرفت کند.  دریافت جایزه بهترین دریافت کننده در مسابقات جهانی نشان می دهد که او چه توانمندی هایی دارد.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پدیده والیبال ایران در پلاس لیگا" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پدیده والیبال ایران در پلاس لیگا"، کلیک کنید.