پزشکیان: علت نارضایتی ها این است که ما حقشان را می خوریم/ تلاش می کنیم در شش ماه نخست استیفای حقوق شود

پزشکیان: علت نارضایتی ها این است که ما حقشان را می خوریم تلاش می کنیم در شش ماه نخست استیفای حقوق شود

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: علت نارضایتی ها این است که ما حقشان را می خوریم. حق را باید به حق دار داد. تلاش می کنیم در شش ماه نخست این استیفای حقوق رخ بدهد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری EDHA، مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شامگاه یکشنبه در برنامه «بدون تعارف» شبکه دو سیما در رابطه با علت حضور خود در انتخابات اظهار داشت: مردم عزیز ما بدانند من به عنوان فردی که در این آب و خاک زندگی می کنم آبروی خود و مسیر زندگی خود را هر جا نیاز باشد در طبق اخلاص گذاشته و با آنها به شتراک خواهم گذاشت.

وی عنوان کرد: ما در ساختارهایی که درست کردیم خیلی ها اسمی کارشناس هستند اما کارشناس نیستند و ما باید هوشیار باشیم تا از کارشناس استفاده کنیم نه اسم کارشناس.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: افراد ناتوان که مراحل را طی نکردند و امروز حضور دارند باید به عقب برگردند و این مراحل را طی کنند و کسانی که حقشان خورده شده در هر حزب و جناحی که باشد باید حقوقش گرفته شود. جابجایی باید بر اساس لیاقت و تخصص باشد.

پزشکیان خاطرنشان کرد: علت نارضایتی ها این است که ما حقشان را می خوریم. حق را باید به حق دار داد. تلاش می کنیم در شش ماه نخست این استیفای حقوق بر اساس ارزیابی ها و شاخصه ها رخ بدهد.

وی در خصوص خانواده، اموال و دارایی ها اضافه کرد: به خانواده خود افتخار می کند. علی رغم اینکه نزدیک به سی سال است همسر خود را از دست دادم، خانواده ام نه تنها باعث بی آبرویی من نشدند که به من آبرو دادند. سالم و صادق هستند و نعمتی است که خدا به ما داده و خیلی ها این طور نیستند. کاری که خلاف قانون باشد نه خودم انجام دادم نه آنها. یادم هست وزیر بودم پسرم اجازه نمی داد و می گفت ما حق نداریم از ماشین دولتی وزارت که سمند بود استفاده کنم و باید از پژوی خود استفاده کنیم. هیچ وقت از موقعیت من استفاده نکردند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اذعان داشت: از معرفی خود به نام من اجتناب کردند. نه جایی سهام و امتیاز دارم و حتی مجبور مطب هم نگرفتم. یک روز دوستانی گفتند سهم بگیریم که بعد از بازنشستگی سهم داشته باشیم، گفتم نمی خواهم. باغی در ارومیه گرفتم تا بعد از بازنشستگی آنجا کارگری کنم. زندگی راحت در طبیعت و با مردم. خانه ای هم در تهران و تبریز هم دارم.

پزشکیان در رابطه با اینکه تا کنون در سابقه مدیریتی و سیاسی خود بین دو راهی سخت و محبوبیت میان مردم رسیده اید؟ با بیان اینکه تصمیم سخت ما جایی بود که باید بین مردم و قوانین تصمیم می گرفتیم، تصریح کرد: در دوره آیت الله رفسنجانی رییس دانشگاه بودم و تصمیم بر کوچک کردن دولت بود، گفتند باید 300 نفر را بیرون بریزیم. گفتم این کار را نمی کنم. من را بیرون بیاندازید یا اینکه بگویید بعد از بیرون انداختن چه سرنوشتی خواهند داشت. گفتم حکم من را لغو کنید. سعی کردیم طرف مردم و با مردم باشیم نه با قدرت.

وی ادامه داد: زمان وزارت کارمندان اعتراض داشتند و شعار می دانند. حراست می گفتند اجازه اعتراض ندهیم. معترضان را جمع کردیم که در نهایت ما طرف مردم بودیم و از آنها معذرت خواهی کردم. به من حقوق نمی دانند ما توانستم دو ماه زندگی کنم اما زندگی کارگر متفاوت است.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به اینکه «فکر می کنید کردم در مورد شما چه فکری می کنند؟» بیان کرد: این را باید از مردم بپرسید اما آنچه هست هرگز به آنها دروغ نگفتم و اکنون هم راحت می گویم هر چه در زندگی ام بوده همان است که شفاف بوده و چیزی پنهان ندارم.

پزشکیان در پاسخ به این سوال که «فکر می کنید چه ویژگی ای از شما در ذهن مردم برجسته است؟» اظهار داشت: گمان می کنم صداقت ما و دروغ نگفتن ما. من حتی به بچه های خود دروغ نگفتم و امکان ندارد وعده ای داده باشم و به وعده خود عمل نکرده باشم.

وی در پاسخ به این سوال که «اگر بخواهید شبهه ای که از شما در ذهن مردم شکل گرفته برطرف کنید چه می کنید؟» گفت: مردم بالاخره سوال و شک دارند از ما بپرسند و ببینند ما شفاف جواب می دهیم. زمانی در مجلس گفتند دخترت فلان جا، فلان کاره است. گفتم بیایید ببینید در هیچکدام از خانواده من، حضور در بنگاه ها و زد و بندهای اقتصادی دیده نمی شود. اما ببینید آدم هایی که انتخاب می شوند چه تعداد آدم را با خود به ناحق جابجا می کنند؟ در حالی که در خانواده من خواهر زاده و برادرزاده هایم بیکار هستند و می توانستم توصیه کنم کاری به آنها بدهند. همه هم لیسانس و فوق لیسانس هستند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که «آیا قومیت گرا هستید؟» تصریح کرد: اگر قومیت گرا بودم هیچ وقت نمی گفتم ایران برای همه، یا برای ایران تا پای مرگ در جبهه ها نمی جنگیدم و امروز نمی گفتم حق همه مردم را باید بدهیم.

پزشکیان افزود: خیلی وقت ها با نوه های خود گردش می رویم و بازی می کنیم. آنها به دنبال نوآوری، علم و تازگی هستند. ما تلاش کردیم آنچه حق آنها است و باید شکوفا شود نادیده نگیریم و بستری برای شکوفایی و رشد و بالندگی آنها ایجاد کنیم. آنها با ما مشکل دارند که با ذهن بسته خود مانع رفتن آنها بشویم.

طبق قانون هر زمان لازم باشد بازنشسته می شوم

وی در پاسخ به این سوال که «چه زمانی بازنشسته می شوید؟ برای فراغت بعد از آنچه می کنید؟» گفت: به همان باغی که گفتم می روم کارگری می کنم. کارگری که نه بالاخره زندگی راحتی با گل و گیاه و زمین و درخت خواهم داشت. طبق قانون هر زمان لازم باشد بازنشسته می شوم.

این موارد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که «اگر رییس جمهور شوید فکر می کنید اختیارات قانونی کافی برای رییس جمهور بودن دارید؟» تاکید کرد: اگر قصد داریم در این کشور به جایی برسیم باید اصولاً بین قوا و سیاست گذاری ها تعامل سازنده برای رسیدن به هدف داشته باشیم. اگر بگوییم هر چه ما کی گوییم انجام شود طبیعتاً نمی شود. عین این تعامل را باید با مردم و دنیا داشته باشیم. بدترین مدیریت این است که ما بگوییم مردم من رییسم و هر چه ما می گوییم باید انجام شود. ما با تعامل و گفت و گو می توانیم پیش رویم نه امر و نهی. برای رفتن باید با تعامل قوا در جهت منویات و سیاست های کلی پیش رفت. با تعامل نه تقابل می توان پیش رفت و ما قصد تقابل با هیچکس ندارم نه در درون دولت، نه مردم و نه سیاست های جهانی.

پزشکیان در پاسخ به جمله «بدون تعارف به هواداران» گفت: با هم، برای ایران و با ایرانیان.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری به مخالفان خود بیان کرد: اگر حق با آنها است و باعث پیشرفت ما خواهد بود ما قطعاً صدای آنها را خواهیم شنید و اعمال خواهیم کرد.

وی در پایان «بدون تعارف با مردم» اذعان داشت: ما موظف نیستیم مردم را ناراضی کنیم و ما باید نارضایتی ها را برطرف کنیم. دغدغه مردم چیزی است که باید در ذهن مدیران و مسیولان باشد تا راحت زندگی و ارتقا پیدا کنند و حقشان بی دلیل ضایع نشود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پزشکیان: علت نارضایتی ها این است که ما حقشان را می خوریم/ تلاش می کنیم در شش ماه نخست استیفای حقوق شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پزشکیان: علت نارضایتی ها این است که ما حقشان را می خوریم/ تلاش می کنیم در شش ماه نخست استیفای حقوق شود"، کلیک کنید.