پیاده روی فضانوردان ناسا برای تعمیرات ایستگاه مداری

پیاده روی فضانوردان ناسا برای تعمیرات ایستگاه مداری

ناسا ساعتی پیش جلسه مطبوعاتی، درباره فعالیت های آینده خود به منظور تعمیرات و ارتقاء فناوری های سوار بر روی ایستگاه فضایی بین المللی برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری EDHA به نقل از اسپیس، فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین المللی قرار است طی سه هفته آینده سه راهپیمایی فضایی انجام دهند.

ناسا امروز با حضور در یک کنفرانس خبری اطلاعاتی درباره راهپیمایی های فضایی ماه جاری در اختیار مطبوعات قرار داد و اعلام کرد، تریسی سی دایسون، برای جهارمین بار و مت دومینیک، فضانورد ناسا برای نخستین بار در پیاده روی فضایی شرکت می کنند و به منظور تعمیر یک جعبه الکترونیکی معیوب که مربوط به فرکانس رادیویی است، از ایستگاه خارج می شوند.

تیم دو نفره فضانوردان سازمان فضایی آمریکا همچنین نمونه هایی را برای تجزیه و تحلیل جمع آوری می کنند تا توانایی میکروارگانیسم ها برای بقا و تکثیر در بیرون آزمایشگاه مداری مورد بررسی قرار بگیرد.

طبق برنامه تعریف شده، فضانوردان در دومین راهپیمایی فضایی این ماه دوربین خارجی با کیفیت بالا را که در پورت دوربین نهم آزمایشگاه مداری قرار دارد، برداشته و جایگزین می کنند. این دوربین یکی از چندین دوربینی است که تصاویر نما های خارجی ایستگاه فضایی را ارایه می دهد. علاوه بر این، اعضای خدمه بررسی تناسب اتصال کابل را برای طیف سنج مغناطیسی آلفا به منظور آزمایش فیزیک ذرات در فضای بیرونی ایستگاه تکمیل می کنند. 

اعضای خدمه در سومین راهپیمایی فضایی نیز قرار است، یک مجموعه ژیروسکوپی را که داده هایی را درباره جهت ایستگاه فضایی ارایه می کند، حذف و جایگزین کنند. به طورکلی، این پیاده روی ها شامل اقداماتی نظیر تعمیرات مختلف و ارتقاء های فنی می شود که بهبود عملکرد ایستگاه را تضمین می کند. 

یکی از اقدامات مرسوم در این پیاده روی ها تعمیر پنل های خورشیدی است که در نتیجه خرابی هایی که به آن وارد شده است، تامین انرژی را به درستی انجام نمی دهد. علاوه بر این، قرار است سیستم های دیگری نیز بهبود یافته و به روزرسانی شوند تا امکان انجام بیشتر و بهتر عملیات ها در ایستگاه را فراهم سازند.

این نشست مطبوعاتی به منظور ارایه اطلاعات جامع تر درباره جزییات و زمان بندی این عملیات برگزار شد تا اهمیت و الزام اجرای آنها در ادامه یافتن ماموریت های فضایی و ارتقاء فناوری های مختلف ایستگاه مداری تعیین شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیاده روی فضانوردان ناسا برای تعمیرات ایستگاه مداری" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیاده روی فضانوردان ناسا برای تعمیرات ایستگاه مداری"، کلیک کنید.