پیام بلینکن به قطر برای اعمال فشار علیه حماس

پیام بلینکن به قطر برای اعمال فشار علیه حماس

طبق آنچه 2 تن از مقامات آمریکایی می گویند، وزیر خارجه ایالات متحده اوایل ماه جاری میلادی پیام شدیداللحنی را به قطر درباره جنبش حماس و حضور اعضای ارشد این جنبش در دوحه ارسال کرده بود.

به گزارش EDHA، مقامات آمریکایی مذکور در گفت وگو با تلویزیون سی ان ان عنوان کردند: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده پیام شدیداللحنی را در اوایل ماه جاری (ماه مارس) به قطر ارسال کرد.

این مقامات به نقل از وزیر امور خارجه آمریکا گفتند: «به حماس بگویید که آنها باید به توافق آزادی زندانیان (اسرای صهیونیستی) و آتش بس که جنگ غزه را متوقف خواهد کرد، پایبند باشند یا اینکه نسبت به اخراج اعضای ارشد حماس از دوحه، پایتخت قطر خطر کنند.»

فشار از سوی آمریکا در زمانی رخ داده که مذاکرات میان جنبش حماس و رژیم صهیونیستی متوقف شده است. گفت وگوهای مستقیم میان 2 طرف تحت نظر میانجی های قطری و مصری برای اولین بار در دوحه به مدت چندین هفته برگزار شد و قرار است از امروز – جمعه – این نوع از گفت وگوها مجددا از سر گرفته شوند.

شبکه خبری سی ان ان به نقل از منابع آمریکایی گزارش کرد که این پیام در تاریخ پنجم مارس (15 اسفند) در جریان دیدار آنتونی بلینکن و «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر در واشنگتن عنوان شده بود.

مقامات قطری اظهار نظری درباره این جلسه و گفت وگوها نکرده اند اما گفتند که «فشار شدیدی» را علیه حماس اعمال می کنند.

جنبش حماس در سال 2012 یک دفتر سیاسی در دوحه تاسیس کرد که اعضای ارشد این گروه به طور دایم در آن مستقر هستند. در نتیجه، قطر نقش مهمی را در منطقه میان حماس و سایر طرف ها ایفا می کند.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیام بلینکن به قطر برای اعمال فشار علیه حماس" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیام بلینکن به قطر برای اعمال فشار علیه حماس"، کلیک کنید.