چاقی دوران کودکی امید به زندگی را تهدید می کند

چاقی دوران کودکی امید به زندگی را تهدید می کند

EDHA/خراسان رضوی چاقی شدید دوران کودکی می تواند امید به زندگی را به نصف کاهش دهد.

به نقل از ارث، چاقی شدید دوران کودکی می تواند امید به زندگی را تقریباً به نصف کاهش دهد.  

نتایج تحقیق جهانی اخیر بینش های دقیقی را در مورد چگونگی تاثیر سن شروع، شدت و مدت چاقی در دوران کودکی بر سلامت طولانی مدت و امید به زندگی ارایه کرده است.

تحقیقات جدید ارایه شده در کنگره اروپایی چاقی در ونیز، ایتالیا، برای اولین بار تاثیر جنبه های مختلف چاقی دوران کودکی را بر سلامت طولانی مدت تعیین کرده است.

درک بهتر میزان دقیق عواقب بلندمدت و عواملی که آنها را هدایت می کنند، می تواند به اطلاع رسانی سیاست های پیشگیری و رویکردهای درمان، همچنین بهبود سلامت و افزایش طول عمر کمک کند.

محققان مدل چاقی با شروع زودرس ایجاد کردند. این مدل تاثیر چاقی دوران کودکی را بر بیماری های قلبی عروقی و همچنین امید به زندگی تخمین می زند.

 چهار متغیر کلیدی شامل سن شروع چاقی، مدت چاقی، تجمع خطر غیرقابل برگشت (معیار اثرات برگشت ناپذیر سلامتی حتی پس از کاهش وزن) و شدت چاقی بود.

این مدل نشان می دهد که چاقی در دوران کودکی با شروع زودهنگام و شدیدتر، احتمال بروز مشکلات مربوط به سلامتی را در مراحل بعدی زندگی افزایش می دهد.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چاقی دوران کودکی امید به زندگی را تهدید می کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چاقی دوران کودکی امید به زندگی را تهدید می کند"، کلیک کنید.