چه قدر طول می کشد تا تمام مریخ را قدم بزنیم؟

چه قدر طول می کشد تا تمام مریخ را قدم بزنیم؟

دانشمندان می گویند، محاسبه میزان زمانی که برای پیمودن تمام سطح مریخ نیاز است وجود دو پارامتر اصلی که سرعت و جهت فضانوردان و مسافتی که آنها می پیمایند را می طلبد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری EDHA به نقل از اسپیس، انسان ها مدت هاست که شیفته مریخ بوده اند و ناسا برنامه های بلندپروازانه ای برای فرستادن فضانوردان به مریخ در چند دهه آینده دارد. هرکسی که روی مریخ راه می رود و قدم می زند احتمالاً تنها بخش کوچکی از سطح سیاره را کاوش می کند، اما سوال اصلی اینجاست که بدون وجود اقیانوس ها یا دیگر آب ها، یک فضانورد چگونه می تواند تمام مسیر سیاره سرخ را طی کند؟ یا چقدر طول می کشد تا اطراف مریخ را قدم بزنیم؟

 دانشمندان باور دارند زمان طولانی احتیاج است تا سراسر مریخ بررسی شود، اگرچه گفتن اینکه دقیقاً چقدر زمان لازم است دشوار است؛ اما اگر فضانوردی می توانست به طور مداوم با سرعت زیاد پیاده روی بر روی سطح سیاره سرخ حرکت کند، محاسبه ساده تر امکان پذیر می شد.

اردال ییگیت، دانشیار فیزیک و نجوم در دانشگاه جورج میسون که جو سیارات را مطالعه می کند، می گوید: ما اساساً به دو پارامتر نیاز داریم. این پارامتر ها سرعت (سرعت و جهت) فضانورد و مسافتی است که آنها می پیمایند.

مریخ یکی از سیارات خارج از زمین است که به عنوان یکی از هدف های اصلی برای اکتشاف فضای بیرونی انتخاب شده و اندازه اش بزرگتر از زمین و دورتر از خورشید واقع شده است. به همین دلیل پیمودن یک دور کامل از مریخ سخت و زمان بر است.

متوسط فاصله بین زمین و مریخ حدود 222 میلیون کیلومتر است و برای سنجش زمان لازم برای پیمودن یک دور کامل مریخ، ابتدا باید نرخ پیمودن یک فرد معمولی را در نظر بگیریم. معمولاً یک فرد به میانگین حدود 5 کیلومتر در ساعت می تواند قدم بزند. 

بنابراین، اگر بخواهیم میزان زمان لازم برای پیمودن یک دور کامل مریخ را محاسبه کنیم، می بایست از مساحت مریخ و فاصله بین نقاط مهم آن مطلع شویم. بر اساس این اطلاعات می توان تخمین زد که پیمودن یک دور کامل مریخ برابر با حدود 31860 کیلومتر است و به همین میزان طول می کشد. اگر این مسافت را با نرخ متوسط پیمودن یک فرد محاسبه کنیم، حدود 6372 ساعت یا 265 روز یا تقریباً 7 ماه زمان نیاز است تا یک فرد قادر به پیمودن یک دور کامل مریخ شود.

به علت شرایط آب و هوایی، ترکیب رسوبات و ساختار سطح مریخ که موانع و چالش های زیادی برای قدم زدن ایجاد کرده، پیمودن یک دور کامل مریخ باید به کمک تجهیزات مدرن و با استفاده از وسایل حمل و نقل خودرویی سبکی مانند ربات ها و… انجام شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چه قدر طول می کشد تا تمام مریخ را قدم بزنیم؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چه قدر طول می کشد تا تمام مریخ را قدم بزنیم؟"، کلیک کنید.