کار غیراخلاقی هوش مصنوعی با بازیگر زن آمریکایی/ اقدام قانونی هنوز صورت نگرفته است!

به گزارش خبرگزاری EDHA بر اساس گزارش مجله EDHA، بر اساس تحقیقات انجام شده توسط پژوهشگران دانشگاه ایالتی آریزونا و به سفارش NPR، صدای اسکارلت جوهانسون شباهت هایی به صدای مدل هوش مصنوعی «اسکای» (GPT-4o) دارد.

این آزمایشگاه پس از استفاده از مدل های هوش مصنوعی که برای تحلیل شباهت های صوتی طراحی شده اند، صدای جوهانسون را با حدود 600 بازیگر زن دیگر مقایسه کرد. نتایج نشان داد که صدای جوهانسون نسبت به 98 درصد بازیگران زن دیگر، به صدای اسکای شباهت بیشتری دارد.

مدل های هوش مصنوعی تشخیص دادند که صدای آن هاتاوی و کری راسل شباهت بیشتری به صدای اسکای دارد. به گفته ی استاد رهبر این آنالیز، ویسر بریشا، صدای جوهانسون بسیار شبیه به صدای اسکای است، اما کاملاً یکسان نیست.

کار غیراخلاقی هوش مصنوعی با بازگر زن آمریکایی/ اقدام قانونی هنوز صورت نگرفته است!

نهایتاً محققان به این نتیجه رسیده اند که «شباهت های انکارناپذیری» بین صداها وجود دارد. برای مثال، به گفته ی NPR، این آنالیز نشان داده که طول مسیر صوتی (حلق، دهان و مجرای بینی که صدای فرد را تولید می کند) در صدای اسکای و جوهانسون یکسان است.

بر اساس گزارش NPR، تفاوت هایی هم وجود دارد؛ مثلاً صدای اسکای کمی زیرتر و رساتر از صدای جوهانسون است، در حالی که صدای جوهانسون کمی بم تر از صدای مدل به گوش می رسد.

سم آلتمن، مدیرعامل OpenAI، و میرا موراتی، مدیر ارشد فنی این شرکت، ادعا کرده اند که قرار نبوده است صدای اسکای شبیه صدای جوهانسون باشد.

پس از نمایش آزمایشی GPT-4o، جوهانسون گفت که آلتمن از وی خواسته بود تا صدای خود را به این مدل قرض بدهد. اما او پیشنهادش را رد کرده بود و آلتمن تنها دو روز پیش از نمایش دوباره درخواست خود را مطرح کرده بود.

جوهانسون اقدام قانونی ای علیه OpenAI انجام نداده است. کارشناسان حقوقی می گویند اگر او تصمیم به شکایت بگیرد، این احتمال وجود دارد که اوضاع برای شرکت خالق chatGPT خوب پیش نرود، چرا که جوهانسون حتی نیازی به اثبات موضوع ندارد.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کار غیراخلاقی هوش مصنوعی با بازیگر زن آمریکایی/ اقدام قانونی هنوز صورت نگرفته است!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کار غیراخلاقی هوش مصنوعی با بازیگر زن آمریکایی/ اقدام قانونی هنوز صورت نگرفته است!"، کلیک کنید.