کدام تخلفات رانندگی حادثه‌ساز است؟

کدام تخلفات رانندگی حادثه‌ساز است؟

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ،درباره برخی تخلفات حادثه‌ساز توضیح داد.

به گزارش EDHA، سرهنگ علی اصغر شریفی درباره انواع تخلفات حادثه ساز گفت: در قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، جدولی وجود دارد که اگر طبق آن جدول، راننده تخلفی را انجام بدهد پلیس نامحسوس با آن برخورد لازم را انجام خواهد داد.

وی افزود: تخلفاتی چون سرعت و سبقت های غیر مجاز ، حرکات مارپیچ ، حرکت با دنده عقب در بزرگراه و آزادراه ها، رانندگی تحت تاثیر مواد مخدر و روان گردان و الکل ، عبور از محل ممنوع ، تجاوز به چپ ، عبور وسیله نقلیه از پیاده رو ، عدم رعایت حق تقدم ، عبور از محل های غیر مجاز و استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی بالای ۶۰ کیلومتر در ساعت جزو تخلفات حادثه‌سازی هستند که در این جدول آمده و اگر راننده‌ای این تخلفات را انجام دهد؛ نمره منفی می‌گیرد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به نقص فنی ادامه داد: نقص در سیستم روشنایی خودروها در شب نیز جزو نقص فنی محسوب می‌شود؛ یعنی اگر شب ها و در مواقع تاریکی هوا روشنایی خودرو نقص داشته باشد این مسئله نیز تخلف حادثه ساز محسوب می‌شود.

شریفی افزود: اگر در گواهینامه راننده کد استفاده از عینک درج شده باشد وی باید در حین رانندگی از همان عینکی که پزشک برای او تجویز کرده استفاده کند و اگر این موضوع رعایت نشود جزو تخلفات حادثه ساز محسوب می‌شود و نمره منفی برای او در نظر گرفته می شود.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کدام تخلفات رانندگی حادثه‌ساز است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کدام تخلفات رانندگی حادثه‌ساز است؟"، کلیک کنید.