کشورهای اسلامی برای توقف جنایات صهیونیست‌ها در غزه و دیگر مناطق همه ظرفیت‌شان را به‌کار گیرند

کشورهای اسلامی برای توقف جنایات صهیونیست‌ها در غزه و دیگر مناطق همه ظرفیت‌شان را به‌کار گیرند

علی باقری‌کنی، سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگوی تلفنی با «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان سعودی، پیرامون موضوعات مورد علاقه‌ی طرفین و آخرین تحولات مربوط به فلسطین و جنایات صهیونیست‌ها، رایزنی و تبادل‌نظر کرد.

به گزارش EDHA، در این گفت‌وگوی تلفنی، سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان از تسهیلات و خدمات مطلوب ارائه‌شده به زائران بیت‌الله الحرام به‌ویژه زائران عزیز ایرانی تشکر کرد.

علی باقری کنی با اشاره به حضور قائم‌مقام وزارت امور خارجه عربستان در نوزدهمین نشست وزرای خارجه کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا (ACD) در تهران، روند پیشرفت همکاری‌های تهران – ریاض را امیدوار کننده ارزیابی کرد.

باقری با اشاره به تداوم جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری، تاکید کرد: تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه لبنان در تداوم  جنایات این رژیم علیه مردم غزه است و رژیم متوهم اشغالگر قدس در تلاش است تا به‌زعم خود شکست در غزه را با گسترش دامنه جنگ و جنایت به سایر مناطق، جبران کند.

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان همچنین تاکید کرد: لازم است کشورهای اسلامی برای توقف هرچه سریع‌تر جنایات، تهدیدات و تجاوزات صهیونیست‌ها در غزه و سایر مناطق، تلاش کرده و همه ظرفیت‌های خود را به‌کار گیرند.

فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه عربستان سعودی نیز ضمن سازنده ارزیابی کردن رایزنی‌های دو کشور در حاشیه نوزدهمین نشست وزرای خارجه کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا در تهران، روند روابط تهران – ریاض را دارای استحکام کافی دانست.

وزیر امور خارجه عربستان سعودی با ابراز نگرانی از تشدید تنش میان رژیم صهیونیستی و لبنان، تلاش برای کاهش دامنه جنگ را خواستار شد.

طرفین همچنین بر گسترش مناسبات همه‌جانبه میان دو کشور تاکید کردند.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشورهای اسلامی برای توقف جنایات صهیونیست‌ها در غزه و دیگر مناطق همه ظرفیت‌شان را به‌کار گیرند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشورهای اسلامی برای توقف جنایات صهیونیست‌ها در غزه و دیگر مناطق همه ظرفیت‌شان را به‌کار گیرند"، کلیک کنید.