کنست با الحالق شهرک های جنوب الخلیل به اراضی اشغالی موافقت کرد

کنست با الحالق شهرک های جنوب الخلیل به اراضی اشغالی موافقت کرد

کمیته امور عمومی پارلمان رژیم صهیونیستی موافقت اولیه خود را با پیش نویس قانون «الحاق برخی اراضی کرانه باختری به اسراییل و منطقه جنوب الخلیل به النقب» اعلام کرد.

به گزارش EDHA، کمیته امور عمومی پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) به طور مقدماتی با پیش نویس قانونی موافقت کرد که بر «الحاق برخی اراضی کرانه باختری به اسراییل تاکید داشته و منطقه جنوب الخلیل را به بخشی از النقب تبدیل می کند.»

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در این قانون تاکید شده «تمام اسراییلی های جنوب خط 115 بخشی از النقب محسوب شده و به منطقه ای ملحق می شوند که قانون توسعه النقب مصوب سال 1991 در مورد آنها جریان دارد.»

روز سه شنبه یوآف گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از لغو قانون «انفصال» در شهرک ها خبر داد که بر اساس آن برخی مناطق شمال کرانه باختری تخلیه شد.

لغو قانون «انفصال» به شهرک نشینان اجازه خواهد داد به 4 شهرک گانیم، کادیم، حومیش و سانور در شمال کرانه باختری بازگردند.

این شهرک ها در سال 2005 و پس از اجرای طرح «انفصال یکجانیه» تخلیه شد اما در مارس 2023 کنست قانون لغو انفصال را به تصویب رساند.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کنست با الحالق شهرک های جنوب الخلیل به اراضی اشغالی موافقت کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کنست با الحالق شهرک های جنوب الخلیل به اراضی اشغالی موافقت کرد"، کلیک کنید.