۱۰۰ پرونده کثیرالشاکی با موضوع کلاهبرداری در حال رسیدگی است

دادستان مرکز استان گلستان:

۱۰۰ پرونده کثیرالشاکی با موضوع کلاهبرداری در حال رسیدگی است

دادستان مرکز استان گلستان گفت: در حال حاضر ۱۰۰ پرونده با موضوعات مشابه در حوزه‌های لیزینگ خودرو و سرمایه‌گذاری در استان در حال رسیدگی است که همه این پرونده‌ها بالای ۲۰ نفر شاکی دارند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری EDHA، محمود اسپانلو گفت: علیرغم هشدار‌های چندباره و اطلاع رسانی‌های انجام شده درباره شیوه‌های کلاهبرداری، همچنان افرادی هستند که فریب وعده‌های پرزرق و برق و رویای یک شبه پولدار شدن در شبکه‌های مجازی را می‌خوردند و سرمایه خود را بر باد می‌دهند.

دادستان مرکز استان گلستان گفت: در تازه‌ترین مورد، فردی در صفحه اینستاگرامی خود با تبلیغ ترید و تضمین سود ۱۸۰ درصدی سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال، ۳۰ میلیارد تومان کلاهبرداری کرد.

وی گفت: تبلیغ در صفحه‌های شبکه‌های اجتماعی با مخاطب زیاد، اجاره یک مکان شیک به عنوان محل دفتر و پرداخت به موقع سود در چند ماه اول، از جمله شگرد‌هایی بود که این فرد توانست اعتماد مالباختگان را جلب و آنان را ترغیب به سرمایه‌گذاری کند.

اسپانلو با بیان این که متهم در حال حاضر با صدور قرار بازداشت موقت در زندان به سر می‌برد، گفت: تاکنون ۵۵ نفر از این فرد شکایت کرده‌اند و احتمال افزایش مالباختگان وجود دارد.

دادستان مرکز استان گلستان گفت: در حال حاضر ۱۰۰ پرونده با موضوعات مشابه در حوزه‌های لیزینگ خودرو و سرمایه‌گذاری در استان در حال رسیدگی است که همه این پرونده‌ها بالای ۲۰ نفر شاکی دارند.

وی ادامه دهد: در یکی از این پرونده‌ها که با موضوع خرید خودرو است خانمی با ارائه برگه جعلی از یکی از نهاد‌ها و این ادعا که زیر قیمت بازار می‌تواند خودرو به شاکیان عرضه کند، ۳۰۰ نفر را فریب داد و پول از مردم جمع آوری کرد.

اسپانلو به مردم توصیه کرد: در مواردی که افراد با سود‌های بالا و شرایط ایده‌آل، تبلیغ سرمایه‌گذاری می‌کنند، حتما با یک حقوقدانان مشورت کنند تا سرمایه خود را بر باد ندهند.

دادستان مرکز استان گلستان از جامعه نخبگان حقوق استان هم خواست: در حوزه افزایش آگاهی حقوقی مردم به ویژه در مورد شگرد‌های کلاهبرداری به کمک دستگاه قضایی بیاند و به مردم آموزش دهند، زیرا کار در این حوزه به تنهایی از یک دستگاه یا ارگان ساخته نیست.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۱۰۰ پرونده کثیرالشاکی با موضوع کلاهبرداری در حال رسیدگی است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۱۰۰ پرونده کثیرالشاکی با موضوع کلاهبرداری در حال رسیدگی است"، کلیک کنید.