35 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه قطار شهری کرمانشاه نیاز است

به گزارش خبرنگار EDHA کرمانشاه، نادر نوروزی پیش از ظهر امروز دوشنبه (16 بهمن ماه) در حاشیه سفر وزیر کشور در بازدید از پروژه قطار شهری کرمانشاه، اظهار کرد: از سال 84 تا 88 در شورای عالی ترافیک کشور، شورای ترافیک استان و شورای اسلامی شهر بحث پروژه قطار شهری کرمانشاه آغاز شد.

وی افزود: در سال 1390 این پروژه با عنوان پروژه منوریل آغاز شد، از سال 1393 این پروژه به قطار شهری تغییر یافته و همچنان در حال پیگیری است.

شهردار کرمانشاه تصریح کرد: مقام معظم رهبری و رییس جمهور در سفرهای خود به کرمانشاه بر تکمیل این پروژه تاکید داشته اند.

وی ادامه داد: خط یک این پروژه از میدان معلم تا میدان فردوسی یعنی از جنوب تا شمال شهر را در برگرفته است، دارای 13 کیلومتر خط و 13 ایستگاه بوده، از میدان معلم تا سه راه 22 بهمن روگذر و باقی مسیر زیرگذر است.

نوروزی اذعان کرد: 5/1 کیلومتر خط روگذر بوده، سال 98 اولین اعتبار آن داده شده است، 2 هزار و 600 متر تونل حفر شده که یک هزار و 600 متر آن فاز اول و یک هزار متر فاز دوم بوده است.

وی خاطرنشان کرد: 2 برنامه کوتاه مدت و میان مدت در نظر گرفته ایم، برنامه کوتاه مدت شامل افتتاح فاز یک در سال 1404 در صورت تامین اعتبار است.

وی اضافه کرد: مشکل ما سیستم بانکی است که 30 درصد اوراق با توجه به سیاست موجود کسر می شود، در مجموع 35 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا پروژه قطار شهری تکمیل شود که 12 هزار میلیارد ریال آن از طریق مشارکت و اعتبار باقی مانده از طریق مولد سازی تامین خواهد شد.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "35 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه قطار شهری کرمانشاه نیاز است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "35 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه قطار شهری کرمانشاه نیاز است"، کلیک کنید.