60 درصد مردمان جهان به مدیریت بایدن در جنگ غزه اعتماد ندارند

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می دهد، گرچه مردم بیش از 30 کشور در سراسر جهان اعتماد بیشتری به «جو بایدن» نسبت به رقیبش «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری 2024 آمریکا دارند، اما کمترین میزان اعتماد به بایدن هم به مساله مدیریت جنگ غزه مربوط می شود که حدود 57 درصد می گویند به او اعتماد ندارند.

به گزارش EDHA، موسسه تحقیقاتی «پیو» گزارش داد که از بین 33 کشوری که در این نظرسنجی به علاوه ساکنان اراضی اشغالی شرکت داشته اند، 43 درصد می گویند به «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا در انجام اقدامات درست در امور جهانی اعتماد دارند، درحالیکه این رقم برای «دونالد ترامپ» رییس جمهور سابق آمریکا و نامزد انتخابات 2024، 28 درصد است. با این حال این آمار و ارقام افت جدی را نشان می دهد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با استناد بر این نظرسنجی که در نقاط مختلف جهان انجام شده، گزارش می دهد که مردم در 24 نقطه جهان، به رغم افت درصدها، ارزیابی های مثبت تری به بایدن نسبت به ترامپ دارند. هم چنین آنها در هشت نقطه با یکدیگر برابر هستند و در کشورهای مجارستان و تونس، ترامپ در این قسمت از نظرسنجی پیشتاز است.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که دموکراسی آمریکا رو به افول است و اعتماد به بایدن از 2023 مسیر سقوط را طی می کند. درحالیکه 54 درصد از میان شرکت کنندگان حاضر در این نظرسنجی دیدگاه مثبتی به ایالات متحده دارند، اما از هر 10 گروه آن، چهار گروه معتقدند که دموکراسی این کشور قبلا نمونه خوبی برای دیگر دولت ها بوده و اکنون دیگر این چنین نیست.

60 درصد مردمان جهان به مدیریت بایدن در جنگ غزه اعتماد ندارند
نظرسنجی پیو؛ سقوط اعتماد به بایدن از 2023 

طبق نتایج این نظرسنجی، 21 درصد می گویند که دموکراسی آمریکا همچنان نمونه خوبی برای دیگر طرف هاست، درحالیکه 22 درصد معتقدند دموکراسی این کشور هرگز مثال خوبی برای دیگر مردمان نبوده است.

«ریچارد وایک» مدیر تحقیقات نگرش های جهانی در موسسه تحقیقاتی «پیو» می گوید: مردم معتقدند که سیستم سیاسی ایالات متحده به خوبی کار نمی کند.

نتایج این نظرسنجی حاکی از آن است که شکاف کمتری میان محبوبیت ترامپ و بایدن در سطح جهانی وجود دارد. اعتماد به رییس جمهور کنونی آمریکا در امور جهان نسبت به زمانی که ریاستش را آغاز کرد، با روند کاهشی مواجه بوده است اما با این حال بالاتر از رقیب خود (ترامپ) قرار دارد.

کمترین میزان اعتماد به بایدن به قسمت مدیریت جنگ غزه مربوط می شود که حدود 57 درصد می گویند که در این خصوص به او اعتماد ندارند.

هم چنین 39 درصد از این شرکت کنندگان مدیریت بایدن در جنگ اوکراین را قبول دارند و این بالاترین امتیازی بوده که در کشورهای اروپایی حاصل شده است. علاوه بر این، از هر 10 گروه، چهار گروه به او در حوزه مدیریت روابط با چین اعتماد دارند.

در حالی که اعتماد به بایدن در قسمت های مختلف از آفریقای جنوبی گرفته تا بریتانیا و اراضی اشغالی کاهش یافته، اما همچنان نسبت به ترامپ بالاتر است. این رییس جمهور سابق آمریکا ضعیف ترین ارزیابی های خود را در اروپا دریافت کرد.

از جمله دیگر کشورهای شرکت کننده در این نظرسنجی می توان به سوید، آلمان، لهستان، هلند، ژاپن، کره جنوبی، فرانسه، مکزیک، کانادا، کلمبیا، استرالیا، کنیا، اسپانیا، تایلند، شیلی، سنگاپور، برزیل، پرو، آرژانتین، فیلیپین، سریلانکا، ایتالیا، غنا، یونان، نیجریه، مالزی، هند، بنگلادش، ترکیه، تونس و مجارستان اشاره کرد.

پایان خبر EDHA

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "60 درصد مردمان جهان به مدیریت بایدن در جنگ غزه اعتماد ندارند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "60 درصد مردمان جهان به مدیریت بایدن در جنگ غزه اعتماد ندارند"، کلیک کنید.