8 روش طلایی برای جلوگیری از کمردرد و گردن درد

8 روش طلایی برای جلوگیری از کمردرد و گردن درد

آفتاب نیوز :

سید منصور رایگانی، استاد طب فیزیکی و توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به این پرسش که «چه کار کنیم دچار کمردرد نشویم؟»، بیان داشت: برخی انواع کمردرد ها غیر قابل پیش بینی است؛ مانند بیماری های عفونی، بسیاری از سرطان ها و … که این ها خیلی قابل پیش بینی نیستند.

وی ادامه داد:، اما به طور کلی اگر بخواهیم کمردرد ها را به صورت مکانیکال و غیر اختصاصی یا کمردرد هایی که ناشی از دیسک است را در نظر بگیریم، مهمترین عامل در پیشگیری از ابتلا به کمردرد روش صحیح انجام فعالیت های روزمره و روش صحیح نشستن، خوابیدن، بلند کردن اجسام سنگین، رانندگی، و ایستادن است.

این استاد طب فیزیکی و توانبخشی با بیان اینکه اگر این موارد را رعایت کنیم از بروز دیسک گردن، کمر و درد کمر جلوگیری می کنیم، افزود: مطلب دیگر این است که انجام روش های تغذیه ای صحیح، جلوگیری از اضافه وزن، و ورزش پیوسته بسیار مهم است.

رایگانی متذکر شد: به طوری که توصیه ما این است همه افراد حداقل 4 روز در هفته و هر بار نیم ساعت ورزش کنند که ساده ترین آن پیاده روی با لباس، کفش مناسب و در محیط مناسب است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "8 روش طلایی برای جلوگیری از کمردرد و گردن درد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "8 روش طلایی برای جلوگیری از کمردرد و گردن درد"، کلیک کنید.