نقش تحلیل فصلی در معاملات فارکس

هر معامله گری، همیشه در مورد بازار و بهترین روز هفته برای معاملات فارکس، نظر و عقیده ای دارد. این بازار نزولی است، همه چیز در حال نابودی است! بوی بهبود ز اوضاع جهان می شنوم. در حال حاضر دید مثبتی به بازار دارم. بازار صعودی است. هر معامله گر، توضیح شخصی خود را درباره دلیل حرکت بازار بیان می کند. هنگام تجارت، معامله گران این دیدگاه را در هر تجارتی که انجام می دهند بیان می کنند. اما گاهی اوقات، صرف نظر از اعتقاد معامله گر به حرکت بازار در یک مسیر خاص و صرف نظر از نحوه آرایش تمام خطوط روند، تریدر هنوز هم ممکن است در نهایت ضرر کند.

معامله گر باید درک کند که بازار، ترکیبی از دیدگاه ها، ایده ها و نظرات همه شرکت کنندگان در بازار است. این احساسی که شرکت کنندگان در بازار دارند، تمایلات بازار نامیده می شود. احساس یا ایده غالب که اکثریت بازار احساس می کنند، جهت فعلی بازار را به بهترین شکل توضیح می دهد.

نقش تحلیل فصلی در معاملات فارکس

نحوه ایجاد تمایلات بازار

به عنوان معامله گر، باید احساس بازار را ارزیابی کنید. آیا شاخص ها به شرایط صعودی اشاره دارند؟ آیا معامله گران در اقتصاد نزولی حرکت می کنند؟ نمی توانیم به بازار بگوییم که طرز فکر ما را انجام دهد. اما آنچه می توانیم انجام دهیم واکنش در پاسخ به وقایع بازار است. توجه کنید که استفاده از روش تمایلات بازار، ورود و خروج دقیق برای هر معامله ارایه نمی کند. اما ناامید نشوید! داشتن رویکرد تمایلاتی، به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که باید با جریان بروید یا خیر.

همیشه می توانید تحلیل تمایلات بازار را با تحلیل تکنیکال و بنیادی ترکیب کنید تا به ایده های بهتری برسید. در سهام و بازارهای آتی، معامله گران می توانند حجم معامله شده را به عنوان شاخص تمایلات، در نظر بگیرند. اگر قیمت سهام افزایش یابد اما حجم رو به کاهش باشد، ممکن است نشانه این باشد که بازار اشباع خرید است. یا اگر سهام رو به کاهش به طور ناگهانی به حجم بالا بر گردد، بدین معنی است که تمایلات بازار ممکن است از نزولی به صعودی تغییر کرده باشد.

متاسفانه، از آنجا که بازار ارز به صورت فرابورس معامله می شود، بازار متمرکزی ندارد. این بدان معنی است که حجم هر ارز معامله شده را نمی توان به راحتی اندازه گیری کرد. بدون هیچ ابزاری برای اندازه گیری حجم، معامله گر چگونه می تواند تمایلات بازار را اندازه گیری کند؟! اینجاست که گزارش تعهد معامله گران وارد می شود؟

گزارش تعهد معامله گران (COT)

گزارش COT: چه، کجا، چه وقت، چرا و چگونه؟ کمیسیون معاملات کالا معروف به CFTC، گزارش تعهد معامله گران (COT) را هر جمعه حدود ساعت 14: 30 به وقت امریکا منتشر می کند. از آنجا که COT به اندازه گیری موقعیت های خالص خرید و فروش توسط معامله گران می پردازد، منبع بسیار خوبی برای ارزیابی موقعیت این بازیگران بازار در بازار است.

در ادامه، با این بازیگران بازار آشنا می شوید. این ها تاجران، بورس بازان بزرگ و معامله گران خرده فروشی اند. درست مثل بازیکنان در یک ورزش گروهی، هر فرد دارای ویژگیها و نقش های منحصر به فرد است. با تماشای رفتار این بازیگران، قادر خواهید بود تغییرات وارده در تمایلات بازار را پیش بینی کنید. احتمالاً از خود می پرسید، «چرا به استفاده از داده ها از بازار معاملات کالا برای فار کس نیاز دارم؟ آیا بازار نقدی گزارشی ندارد که موقعیت معامله گران ارز را اندازه گیری کند؟ من معامله گر نقدی ام! فعالیت در بازار معاملات آتی به من مربوط نیست.»

به یاد داشته باشید، از آنجا که فارکس در بهترین بروکر ایرانی به صورت فرابورس (OTC) معامله می شود، معاملات از بورس متمرکز مانند بورس کالای شیکاگو عبور نمی کنند. | پس چه راهی برای آگاهی از حالت بازار و چگونگی جابجایی پول توسط بازیگران بزرگ داریم؟ گزارش تعهد معامله گران از بازار معاملات آتی. قبل از بررسی استفاده از گزارش تعهد معامله گران در استراتژی معاملاتی خود، ابتدا باید بدانید برای دریافت گزارش COT کجا بروید و چگونه آن را بخوانید.

3 گام ساده برای دسترسی به گزارش COT

گام 1: آدرس زیر را در مرورگر باز کنید.

()

گام 2:

گام 3: این گام ممکن است در ابتدا کمی ترسناک به نظر برسد زیرا متنی غول پیکر به نظر می رسد اما با کمی تلاش، می توانید دقیقاً همان چیزی را که دنبالش هستید پیدا کنید. فقط ctrl+f (یا هر تابع جستجو در مرورگر خود) را فشرده و ارز مورد نظر را تایپ کنید.

مثلاً برای پیدا کردن پوند یا GBP فقط Pound Sterling را جستجو کرده تا مستقیم به بخشی شبیه بخش زیر بروید:

این دیگه چیه؟! نگران نباشید. ما هر رده را توضیح می دهیم.

Long: تعداد قراردادهای خرید که به CFTC گزارش شده است.

Short: تعداد قراردادهای فروش که به CFTC گزارش شده است. Open interest: این ستون نشان دهنده تعداد قراردادهایی است که اجرا نشده یا تحویل داده نشده اند.

می توانید موارد زیادی را در این گزارش ببینید اما لازم نیست که همه آنها را به خاطر بسپارید.

شما به عنوان معامله گر تازه کار، تنها باید بر پاسخ به پرسش های اساسی تمرکز کنید: «تمایلات بازار در این هفته چیست؟

آشنایی با سه گروه

به منظور درک بازار آتی، اول باید افراد فعال در آن را بشناسید. این بازیگران را می توان به سه گروه اصلی تقسیم کرد: ا. معامله گران تجاری (تاجران) 2. معامله گران غیر تجاری (سفته بازان بزرگ) 3. معامله گران خرده فروشی (بورس بازان کوچک) معامله گران تجاری را جدی بگیرید

تاجران یا معامله گران تجاری، کسانی اند که می خواهند خود را در برابر تغییرات شدید قیمت محافظت کنند. تولید کنندگان کشاورزی یا کشاورزانی که می خواهند ریسک خود را در تغییر قیمت کالاها به حداقل برسانند بخشی از این گروهند. بانک ها یا شرکت های بزرگ که به دنبال محافظت از خود در برابر تغییرات ناگهانی قیمت ارز هستند نیز معامله گران تجاری در نظر گرفته می شوند.

یکی از مشخصات عمده تاجران این است که در کف بازار اقدام به خرید می کنند و در سقف بازار اقدام به فروش

در اینجا مثال زندگی واقعی ارایه می شود.

ویروسی در آمریکا شیوع پیدا کرده که مردم را به زامبی تبدیل می کند. زامبی ها عصبانی و دیوانه اند و به انجام کارهای مخرب می پردازند مانند گرفتن آیفون غریبه ها برای دانلود برنامه های مزخرف اما مردم بدون آیفون خود گیج و درمانده می شوند. این موضوع باید همین الان متوقف شود قبل از آنکه ملت دچار فراموشی شوند؟

ظاهراً تفنگ و گلوله تاثیری بر زامبی ها ندارد. تنها راه برای نابودی آنها قطع کردن سرشان است. اپل نیاز بازار را می بیند و تصمیم می گیرد ارتش خصوصی سامورایی برای محافظت از کاربران آسیب پذیر درست کند. اپل باید شمشیرهای سامورایی را از ژاپن وارد کند. استیو جابز با شمشیر ساز سامورایی ژاپنی تماس می گیرد و او پول را بر حسب ین ژاپن سه ماه پس از ساخت شمشیر، می خواهد.

اپل همچنین می داند که اگر USD / JPY افت کند، باید ین بیشتری برای شمشیرها بپردازد.

به منظور حفاظت از خود، یا مقابله با ریسک ارز، شرکت اپل قرارد آتی JPY را خریداری می کند. اگر USD / JPY پس از سه ماه افت کند، سود شرکت در قرارداد آتی افزایش یافته و معامله شمشیر ژاپنی را جبران خواهد کرد. از سوی دیگر، اگر USD / JPY پس از سه ماه افزایش یابد، زیان شرکت در قرارداد آتی با کاهش هزینه پرداخت برای شمشیر سامورایی جبران خواهد شد.

حضور برای پیروزی – بورس بازان بزرگ

برخلاف تاجران، که علاقه مند به سود حاصل از فعالیت های تجاری اند، بورس بازان، برای پول آنجا هستند و هیچ علاقه ای به داشتن دارایی فیزیکی ندارند!

بسیاری از بورس بازان معروفند به پیروان سرسخت روند زیرا وقتی بازار در روند صعودی است خرید می کنند و وقتی بازار در روند نزولی است، اقدام به فروش می کنند. آن ها به موقعیت خود اضافه می کنند تا زمانی که حرکت قیمت معکوس شود. بورس بازان بزرگ، همچنین بازیگران بزرگی در بازار معاملات آتی اند زیرا حسابهای بزرگ دارند.

در نتیجه، فعالیت های تجاری شان می تواند موجب حرکت چشمگیر بازار شود. آن ها معمولاً از میانگین های متحرک پیروی می کنند و موقعیت خود را تا زمانی که روند تغییر کند حفظ می کنند. بورس بازان کوچک از سوی دیگر، بورس بازان کوچک دارای حساب های کوچکترند. این ها شامل صندوق های تامینی و معامله گران مستقل هستند. آن ها به ضد روند مشهورند و معمولاً در طرف اشتباه بازار قرار دارند. به همین دلیل، معمولاً موفقیت کمتری نسبت به تاجران و معامله گران تجاری دارند. با این حال، هنگامی که از روند پیروی می کنند، تمایل دارند که در سقف یا کف بازار متمرکز باشند.

توضیحات کامل در خصوص استراتژی معاملاتی COT

در این قسمت از سری مقالات آموزش فارکس، به بررسی (استراتژی معاملاتی COT) می پردازیم. با ایران بروکر در این مقاله همراه باشید.

توصیه می کنیم مقاله قبلی (همه چیز در خصوص تمایلات بازار) را مطالعه بفرمایید.

از آنجا که COT به صورت هفتگی منتشر می شود، مفید بودن آن به عنوان شاخص بازار برای معاملات بلند مدت مناسب تر خواهد بود. سوالی که ممکن است الان بپرسید این است:

چگونه با استفاده از انواع دستورات معاملاتی فارکس؛ آن همه متن را به شاخص تمایلات بازار تبدیل کنیم که به کمک آن در انجام معاملات خود موفق باشید؟! یک راه برای استفاده از گزارش COT در تجارت، پیدا کردن موقعیت های فوق العاده خرید یا فروش است. پیدا کردن این موقعیتها، ممکن است نشانه ای برای بازگشت بازار باشد، زیرا اگر همه یک ارز را فروش کنند چه کسی می خواهد آن را بخرد؟

هیچ کس. و اگر همه یک ارز را بخرند، چه کسی می خواهد آن را بفروشد؟ هیچ کس. برای مقایسه، رانندگی در جاده و رسیدن به بن بست را تصور کنید. چه می شود اگر به بن بست بخورید؟ نمی توانید ادامه دهید زیرا دیگر جاده ای وجود ندارد. تنها راه بازگشت است.

اجازه دهید نگاهی به نمودارEUR / USD بیندازیم:

در نیمه بالای نمودار، قیمت EUR / USD را داریم. به طور همزمان، در نیمه پایین، داده های مربوطه موقعیت های خرید و فروش EUR را داریم که به سه دسته تقسیم می شود:

  • معامله گران تجاری (آبی)
  • غیر تجاری بزرگ (سبز)
  • غیر تجاری کوچک (قرمز)

فعلاً موقعیت های تجاری را نادیده بگیرید زیرا عمدتاً برای محافظت از داراییهای خود اقدام به انجام معامله می کنند. بیایید نگاهی به آنچه در اواسط سال 2008 اتفاق افتاد بیندازیم. همانطور که می بینید، EUR/ USD از جولای تا سپتامبر کاهش مداوم داشت. وقتی ارزش موقعیت های فروش خالص معامله گران غیر تجاری (خط سبز) افت می کند، EUR/ USD هم افت می کند. در اواسط ماه سپتامبر، موقعیت های فروش خالص به اوج رسید. بلافاصله پس از آن، سرمایه گذاران شروع به خرید دوباره EUR کردند. در همین حال، EUR/ USD از حدود 1. 2400 به نزدیکی 1. 4700 به شدت افزایش یافت!

در طول سال بعد، ارزش خالص موقعیت EUR به تدریج مثبت شد. همانطور که انتظار می رود، EUR/USD در نهایت در همین جهت ادامه یافت و حتی به حدود 1. 5100 رسید. در اوایل اکتبر 2009، موقعیت های خالص EUR به اوج 1.5100 رسید. مدت کوتاهی پس از آن، EUR / USD نیز شروع به کاهش کرد. فقط با استفاده از COT به عنوان شاخص، می توانید از دو حرکت دیوانه وار از اکتبر 2008 تا ژانویه 2009 و نوامبر 2009 تا مارس 2010 بهره ببرید.

اولی در اواسط سپتامبر 2009 بود. اگر دیدید موقعیت های فروش معامله گران در سطوح اوج بودند، می توانستید EUR/USD را در حدود 1. 2300 بخرید. این می توانست منجر به افزایش تقریباً 2000 در عرض چند ماه شود! اکنون اگر دیده بودید که موقعیت های خرید خالص در نوامبر 2009 در اوج بودند، می توانستید EUR/USD را بفروشید و حدود 1500 پیپ برداشت کنید!

فقط با استفاده از گزارش COT به عنوان شاخص بازگشت تمایلات بازار، می توانستید در مجموع 3500 پیپ برداشت کنید. خوبه، مگه نه؟

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نقش تحلیل فصلی در معاملات فارکس" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی, کسب و کار ایرانی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نقش تحلیل فصلی در معاملات فارکس"، کلیک کنید.